O nas

Vistal Magazine to stylowy poradnik dla Pań! Nasi eksperci z okolic Gdyni chętnie podzielą się swym doświadczeniem oraz najlepszymi trikami z całą Polską! VM to nie tylko wybitni znawcy kosmetyki, makijażu, wizażu oraz mody. Ostatnio do naszego teamu dołączyły dwie zdolne fryzjerki - Kasia oraz Olga. O umiejętnościach całego zespołu przekonacie się już niedługo! Stay Tuned :) o nas

Kategorie

  • Brak kategorii
  • Home Która z pań nie chce być piękna jak Miss?

Która z pań nie chce być piękna jak Miss?

Temat urody towarzyszy ludziom od początku historii świata, w którym to człowiek zaczynał stawiać pierwsze kroki. Kanony piękna bywały zmienne – od kobiet otyłych po dziewczyny nadmiernie wychudzone. Bez urody ani rusz – tak można w skrócie podsumować dzieje ludzkości. Uroda to miłość, zazdrość, zawiść i wojna – ta ostatnia jest kojarzona z niezwykłej urody Heleną Trojańską. Obraz pędzla Evelyn De Morgan pod tytułem „Helena Trojańska” pokazuje jej hipnotyzującą urodę – nie ma co się dziwić, że była uznawana za najpiękniejszą z niewiast tamtego świata.

Współczesne ikony piękna może nie wywołują wojen, ale ich losy bywają także dramatyczne. Takim nieśmiertelnym symbolem niepowtarzalnego piękna była Elizabeth Taylor – której uroda była tak zjawiskowa, że nawet w XXI wieku bardzo trudno jest znaleźć jej odpowiednik. Taylor jako aktorka słynęła z dobrej gry aktorskiej i właściwie dobieranych ról. Jej rola w „Kleopatrze” była znana na całym świecie i nieco wprowadziła w błąd ludzkość, co do wyglądu prawdziwej Kleopatry. Mit o ostatniej władczyni starożytnego Egiptu postawił królową na urodowym piedestale. Jednak badania archeologów rozczarowują fanów tej postaci, gdyż wyszło na jaw, że Kleopatra miała raczej pospolitą urodę. Niewątpliwie jednak dzięki wielu zabiegom a także makijażowi potrafiła podkreślić swoje atuty, podbijając niejedno serce. Dodatkowo zachwycająca była jej osobowość i ogromne wykształcenie, połączone ze znajomością wielu języków obcych. Władczyni nie potrzebowała tłumaczy, sama sprawnie porozumiewała się z przedstawicielami innych starożytnych krajów.

Salony kosmetyczne w Rzeszowie to miejsca, w których marzenie o pięknie przemienia się w prawdę. Każda z pań ma szanse na to, by poczuć się niczym egipska królowa oraz przemienić się w boginię piękna, która swym wyglądem zachwycać będzie bliskich i otoczenie. W branży kosmetycznej można zauważyć nowy trend i powrót do korzeni, gdzie do pielęgnacji wykorzystywało się naturalne metody i kosmetyki. Wiele salonów oferuje zabiegi zainspirowane starożytnymi rytuałami m.in. kąpiel w mleku i płatkach róż, depilacja pastą cukrową, maski ze złotem. Nawet jeśli nie jest się fanem upiększania naturalnej urody, warto chociaż spróbować tych zabiegów. Nie są one inwazyjne, a jedynie w sposób delikatny i subtelny podkreślą nasze walory. Te i wiele innych kuracji można znaleźć w rzeszowskich gabinetach. Na stronie swiaturody.com, znajdziecie listę profesjonalnych kosmetyczek z Rzeszowa, które z pewnością sprostają waszym wymaganiom. Wizyta w gabinecie oprócz pielęgnacji, może być źródłem odpoczynku i relaksu od codziennych obowiązków.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>