O nas

Vistal Magazine to stylowy poradnik dla Pań! Nasi eksperci z okolic Gdyni chętnie podzielą się swym doświadczeniem oraz najlepszymi trikami z całą Polską! VM to nie tylko wybitni znawcy kosmetyki, makijażu, wizażu oraz mody. Ostatnio do naszego teamu dołączyły dwie zdolne fryzjerki - Kasia oraz Olga. O umiejętnościach całego zespołu przekonacie się już niedługo! Stay Tuned :) o nas

Kategorie

  • Brak kategorii
  • Home Jak wygląda zabieg depilacji woskiem u kosmetyczki?

Jak wygląda zabieg depilacji woskiem u kosmetyczki?

Depilacja laserowa to obecnie najskuteczniejsza metoda usunięcia zbędnego owłosienia, która niestety jest dosyć droga, przez co nie każda kobieta może sobie pozwolić na taki wydatek. W jaki zatem sposób można pozbyć się niechcianych włosków na przynajmniej kilka tygodni? Jedyną skuteczną metodą jest depilacja woskiem, która może być z powodzeniem przeprowadzona w każdym gabinecie kosmetycznym. W jaki jednak sposób przeprowadza się taki zabieg?

Decydując się na depilację woskiem, warto wybrać salon kosmetyczny, który cieszy się dobrą opinią oraz odpowiednią renomą, gdyż jedynie w taki sposób można mieć pewność, iż wszystko przebiegnie bez jakichkolwiek problemów. Na szczęście niejedna kosmetyczka z Opola [więcej na swiaturody.com > Opole] ma odpowiednie podejście do klientek i znalezienie naprawdę dobrego salonu nie jest wcale takie trudne.

Jeśli chodzi natomiast o sam zabieg depilacji woskiem, to jest on dosyć prosty, jednak wiele kobiet obawia się go głównie ze względu na towarzyszący mu ból. Przed samym procesem należy odtłuścić skórę specjalnym preparatem, gdyż tylko w taki sposób włoski będą idealnie przyklejały się do wosku. Następnie rozgrzany wosk należy nałożyć na skórę i gdy wniknie on w mieszki włosowe i lekko zastygnie, należy go oderwać wraz z włoskami przeciwnie do kierunku ich wzrostu. W gabinetach kosmetycznych korzysta się raczej z samego wosku, podczas gdy w domu na włosy nakleja się specjalny plaster pokryty woskiem. Włoski usuwane są wraz z cebulkami, dzięki czemu efekty utrzymują się nawet przez kilka tygodni. Zabieg ten jest niestety dosyć bolesny, jednak przy jego systematycznemu stosowaniu włoski osłabiają się i ulegają przerzedzeniu. Dzięki temu z czasem depilacja woskiem staje się łatwiejsza oraz szybsza, jednak co najważniejsze nie towarzyszy jej już taki ból, jak na samym początku.

Woskiem można wydepilować praktycznie każdy fragment ciała, zarówno wąsik, jak i bikini. Wiele kobiet decyduje się na depilację głębokiego bikini, co jest dość odważnym posunięciem, ponieważ zabiegowi towarzyszy naprawdę dosyć duży ból, który nie dla wszystkich pań jest niestety do zaakceptowania. Oczywiście przed samym zabiegiem można zdecydować się na znieczulenie, jednak dużo lepszym wyjściem z sytuacji może być poddanie się zabiegowi depilacji laserowej, dzięki któremu w trakcie kilku wizyt można pozbyć się na dobre wszystkich niechcianych włosków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>