O nas

Vistal Magazine to stylowy poradnik dla Pań! Nasi eksperci z okolic Gdyni chętnie podzielą się swym doświadczeniem oraz najlepszymi trikami z całą Polską! VM to nie tylko wybitni znawcy kosmetyki, makijażu, wizażu oraz mody. Ostatnio do naszego teamu dołączyły dwie zdolne fryzjerki - Kasia oraz Olga. O umiejętnościach całego zespołu przekonacie się już niedługo! Stay Tuned :) o nas

Kategorie

  • Brak kategorii
  • Home Czas na piękny i zdrowy uśmiech

Czas na piękny i zdrowy uśmiech

Piękny uśmiech jest podstawą funkcjonowania w społeczeństwie, które lubi i szanuje ludzi zadbanych, a uwielbia atrakcyjnych pod względem fizycznym. Oczywistością jest, że wygląd nie stanowi o pełnej wartości człowieka, ale trzeba przyznać, że dobre wrażenie wywierane na innych pomaga w wielu życiowych sytuacjach. Niestety droga do "amerykańskiego uśmiechu" jest nadal daleka – Polacy cierpią na próchnicę i choroby przyzębia. Nie chodzi tutaj tylko o nieświeży oddech, ale o ubytki w zębach lub nieestetyczne luki w przestrzeniach między zębowych, które stanowią przykrą pamiątkę po istniejących zębach.

Jak stwierdza stomatolog z Wrocławia (dentysta-stomatolog.com) – Polacy nałogowo boją się wizyt w gabinetach stomatologicznych. Ci, którzy chcą skorzystać ze świadczeń w ramach NFZ, mają obawy co do czasu oczekiwania na wizytę i niezbyt bogatego pakietu usług, z których mogą skorzystać podczas takiej wizyty. Boją się też, że nie będą zbyt mile traktowani, a pacjenci z sąsiadujących foteli będą świadkami ich dolegliwości, z którymi niekoniecznie chcą wychodzić do świata zewnętrznego. Pacjenci, którzy rezygnują ze świadczeń NFZ boją się krytyki i oceny ze strony zespołu lekarskiego – często wstydzą się stanu swojego uzębienia. Boją się także kosztów leczenia, ale te zazwyczaj – przy odpowiednim podejściu do zagrożenia próchnicą – da się sensownie rozłożyć w czasie. Zwłaszcza że podczas jednej wizyty dentysta nie podejmie się leczenia wszystkich zębów na raz. Stomatolog ustala z pacjentem plan leczenia, przy czym zawsze trzeba mieć na uwadze, że próchnica może pojawić się też w miejscach, które nie były wpisane w ten plan – czas zwłoki z leczeniem działa wyłącznie na korzyść tej choroby, ale i ta nie rodzi się z niczego. Za chorobę trzeba winić cukier. Jest on pożywką dla paciorkowca zwanego Streptococcus mutans. Bez cukru to całkiem nieszkodliwa bakteria, ale po jego podaniu do jamy ustnej przemienia się w wyjątkowo pracowitą bestię, która dość szybko wytwarza płytkę nazębną. Ta z kolei jest zalążkiem próchnicy – zlekceważona może rozwinąć się w całe pasmo zębowych nieszczęść. Nieleczone zęby to nie tylko skaza na wyglądzie, ale i prowokowanie zakażenia organizmu. Próchnica daje początek chorobom takim jak zapalenie zatok, choroby stawów, choroby serca, choroby nerek.

One comment on “Czas na piękny i zdrowy uśmiech”

  1. Jest sposób, żeby zachować zdrowe i białe zęby – dbać o higienę jamy ustnej i chodzić regularnie na wizyty kontrolne. Ja tak robię i nie mam żadnych problemów z zębami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>